Ogórkowa Wycieczka

„OGÓRKOWA”

wycieczka, w ramach kolejnej edycji wydarzenia o nazwie Autobus Czerwony. Autobus Czerwony to projekt o historii transportu pasażerskiego, autobusowego i tramwajowego, od 2015 roku także ciężarowego, i chociaż zgromadzone przez organizatora pojazdy będą w różnych kolorach, nazwa jest celowa, symboliczna, ma przypominać o czasach, kiedy jeżdżące ulicami naszych miast pojazdy transportu zbiorowego w większości były czerwone. Wszystkich chętnych, ciekawych, oraz pasjonatów i wielbicieli transportu publicznego i ciężarowego zapraszamy w dniach 20-21 kwietnia do ExpoSilesia w Sosnowcu. Jako atrakcję specjalną organizator zaplanował „OGÓRKOWĄ”, popołudniową wycieczkę „ ogórkiem” ulicami naszej aglomeracji, podczas której rozdane zostaną pamiątkowe bilety.

1. Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Czeladź, ul. Dehnelów 45, budynek elektrowni kopalni węgla kamiennego „Saturn”, ekspozycja ikon Rafała Jaworskiego. Galeria „Elektrownia” w Czeladzi zajmuje budynek dawnej elektrowni największego i najnowocześniejszego przed stuleciem zakładu przemysłowego w tym mieście – kopalni węgla kamiennego „Saturn”.
2. Galeria Motoryzacji i Techniki Bytomskiego Ośrodka Edukacji, Bytom, ul. Strzelców Bytomskich 98, bilet 5 zł,
3. Walcownia Szopienice- Muzeum Hutnictwa Cynku, Katowice – Szopienice, ul. 11 Listopada, bilet 10 zł. Walcownia Cynku w Katowicach – Szopienicach to poprzemysłowy zabytek, unikalny budynek na skalę światową, wpisany w industrialne dziedzictwo regionu, który realnie wpłynął na rozwój Śląska. Walcownię Cynku wybudowano obok Huty Bernhardi oraz linii kolejowej Szopienice-Siemianowice.
4. Katowice Szopienice, Browar Mokrskich, Janów, Galeria Szyb Wilson, Osiedle Nikiszowiec, Osiedle Giszowiec, Muzeum Śląskie, nowa siedziba, ul. Dobrowolskiego 1,
W czasie wycieczki odwiedzimy tylko wybrane spośród powyższych, związane jest to z dostępnością poszczególnych obiektów w danym dniu, zbiórka/wyjazd: 20 kwietnia, godz.16.00, z przystanku przed wejściem głównym do ExpoSilesia, ul. Braci Mieroszewskich 124, Sosnowiec, koszt 25 zł, bez biletów do płatnych placówek. Chętnych prosimy o zgłaszanie się drogą mailowa: autobusczerwonypl@gmail.com,
lub telefonicznie 796 536 566,
Na bieżąco informacje na https://www.facebook.com/autobusczerwonypl   
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian szczegółów wycieczki, a nawet jej odwołania.

12473956_1731493510397740_2533547277344345929_o

Autobus Czerwony