Autobus Czerwony 2016

Firma M Event zaprasza na kolejną edycję wydarzenia o nazwie Autobus Czerwony. Jest to projekt o dziejach transportu pasażerskiego, autobusowego i tramwajowego, a od roku ubiegłego także ciężarowego, i chociaż zgromadzone przez organizatora pojazdy będą w różnych kolorach, nazwa jest celowa, symboliczna, ma przypominać o czasach, kiedy jeżdżące ulicami naszych miast pojazdy transportu zbiorowego były czerwone.
W ramach projektu organizator zaprezentuje autobusy komunikacji miejskiej i międzymiastowej, samochody ciężarowe, większość to zabytki na żółtych tablicach, wszystkie w bardzo dobrej kondycji, jeżdżące, m.in. kultowego Ikarusa, tzw. „ogórka z korniszonem”, Jelcza, STARy, Żuki. Wystawę fotografii i eksponatów związanych z historią transportu w regionie i województwie począwszy od lat 50’tych XX wieku, m.in. aranżację autobusowego warsztatu naprawczego, przystanku autobusowego. Jako wydarzenie towarzyszące odbędzie się pokaz filmów dokumentalnych o odbudowie tzw. Beskidzkiego Ogórka, wyświetlone zostaną nakręcone przez właściciela autobusu filmy pokazujące kolejne etapy jego remontu, a także film o IFA Sachsenring z 1965rku, zabytkowej ciężarówce, będącej wizytówką firmy transportowej Tadeusza Kaczmarczyka z Rybnika. Atrakcją specjalną będzie „ogórkowa”, wycieczka ulicami naszej aglomeracji, szlakiem spuścizny motoryzacyjno-industrialnej, podczas której rozdane zostaną pamiątkowe bilety.
Wszystkich chętnych, ciekawych, oraz pasjonatów i wielbicieli autobusów i ciężarówek zapraszamy 20 i 21 kwietnia do ExpoSilesia w Sosnowcu, na „ogórkową” startujemy 20 kwietnia o 16.00 spod wejścia głównego do ExpoSilesia.
więcej szczegółów na: www.autobusczerwony.pl, www.fb/autobusczerwony kontakt: autobusczerwonypl@gmail.com, tel. 796 536 566

Organizator: M Event

Partnerzy: KZK GOP, ŚKUP, ExpoSilesia, EpoTrans Logistic Tychy, PKM Sosnowiec, Kazimierz Karasiewicz, BeskidzkiOgórek, Tramwaje Śląskie, KMTM, WatermelonReklama,

Patronat medialny: PolskiTrakerBus, AntyRadio

AutobusCzerwony2016ostateczna

Autobus Czerwony