Autobus Czerwony 2015

Firma M Event zaprasza na kolejną edycję wydarzenia o nazwie Autobus Czerwony. Jest to projekt o historii transportu pasażerskiego, a w tym roku także ciężarowego, i chociaż zgromadzone przez organizatora pojazdy będą w różnych kolorach, nazwa jest celowa, symboliczna, ma przypominać o czasach, kiedy jeżdżące ulicami naszych miast autobusy były czerwone.

W ramach projektu organizator zaprezentuje autobusy komunikacji miejskiej i międzymiastowej, samochody ciężarowe, większość to zabytki na żółtych tablicach, wszystkie w bardzo dobrym stanie, na chodzie, m.in. kultowe Ikarusy, tzw. „ogórki”, STARy, wystawę fotografii  i eksponatów związanych z historią transportu w regionie i województwie począwszy od lat 50’tych XX wieku, m.in. aranżację autobusowego warsztatu samochodowego, tablice z numerami linii, bilety autobusowe, kasowniki, kompletne mundury z czapkami, artykuły prasowe, publikacje. Jako wydarzenie towarzyszące odbędzie się pokaz filmów dokumentalnych o odbudowie tzw. Beskidzkiego Ogórka, wyświetlone zostaną nakręcone przez właściciela autobusu filmy pokazujące kolejne etapy jego remontu. Jako atrakcję specjalną organizator zaplanował wieczorną wycieczkę „ ogórkiem” ulicami naszej aglomeracji, podczas której rozdane zostaną pamiątkowe bilety autobusowe.
Wszystkich chętnych, ciekawych, oraz pasjonatów i wielbicieli autobusów i ciężarówek zapraszamy w dniach 22 i 23 kwietnia do ExpoSilesia w Sosnowcu.

www.autobusczerwony.pl

www.fb/autobusczerwony

Organizator: M Event

Partnerzy: ExpoSilesia, KZK GOP, PKM Sosnowiec, EpoTrans Logistic Tychy, SachsTrans, Kazimierz Karasiewicz, BeskidzkiOgórek, Tramwaje Śląskie, KMTM, WatermelonReklama,

Patronat medialny: PolskiTraker, PolskiTrakerBus, AntyRadio

Autobus Czerwony 2015, plakat ostateczny

AC Bilet 2015 awersAC Bilet 2015 rewers

Autobus Czerwony